מה שידענו עד היום – גן ילדים

כשעצמות רבי נחמן יגיעו לישראל אז נקבל שכל בהיר שכל מה שידענו עד היום מרבי נחמן יהיה גן ילדים…. אז רבנו יהיה באמת רבי, ראש בני ישראל ללא אחיזה של השקר ובלי בלבולים!!

להבנת הדברים קראו את הפסקאות הבאות: בהצלחה!

 

רבנו אומר שהנצחון הוא רק בכניסה לארץ ישראל. בלי כניסה לארץ ישראל אין נצחון.
רבי נתן בחיי מוהר"ן מספר שכשהוא שמע את זה הוא שאל את רבנו: מה כוונתכם כניסה לארץ ישראל? — בחינה של ארץ ישראל? קדושה של ארץ ישראל? — רבנו אמר לו: כניסה ממש, ארץ ישראל ממש, עם הבתים והעצים, וכביש איילון ושער הגאי..

 

מקובל שרבנו רבנו: "נצחתי ואנצח",
מאחר והנצחון הוא רק בכניסה לארץ ישראל, אז "ניצחתי" זה היה כאשר הוא נסע ונכנס לארץ ישראל בצעירותו,
"ואנצח"???? מתי?? איפה ואנצח??
רבנו רצה להגיע שוב לארץ ישראל, בשביל להסתלק ולהיקבר בה (כמובא בחיי מוהר"ן וימי מוהרנ"ת), לנצח שוב, הוא דיבר על כך "הרבה" עם רבי נתן, אבל לא הצליח, אולם הוא מבטיח כי הוא ינצח שוב "ואנצח"… כשיגיע שוב לארץ ישראל!!

 

לכן כל הצדיקים בברסלב האמינו בתמימות שרבנו יגיע שוב לארץ ישראל, רבי נתן מדגיש שוב כמה וכמה פעמים שרבנו נמצא בחו"ל באופן זמני, וכן ציטט את רבנו שאמר "המקום שלי הוא רק ארץ ישראל" 'באומן אני נמצא לפי שעה'.. , ראב"ן בביאור הליקוטים כותב במפורש שרבנו לא התכוון להתשקע באומן, מקומו האמיתי והנצחי הוא רק בארץ ישראל. ר' שמואל הורביץ כותב במפורש שהסוף שרבנו יהיה איתנו בישראל. סבא ישראל בעל הפתק השתדל להביא את ציון רבנו לישראל, כי הבין בפשיטות שכך צריך לעשות כדי שיגיע, זה תואם את ההלכה ואת הפעולה הטכנית הפשוטה. וכמובן עומד בצפיות לקיום ההבטחה של "ואנצח" שיכנס שוב לארץ ישראל.

 

עכשיו שימו לב: כאמור הנצחון הוא בכניסה לארץ ישראל, איך משהו "נצחון"? את מה לנצח?

אז רבי נתן כותב מספר פעמים בספריו שרבנו אמר לתלמידיו שהם לא ישמרו את החידושי תורה וההשגות שהוא גילה לפני שנסע לארץ ישראל, ולכן כל מה שיש לנו מרבי נחמן בספריו זה רק מה שהוא השיג וגילה לאחר שחזר מארץ ישראל. 

כלומר כל מה שהיה לפני הנצחון לא שווה כלום וצריך לשכוח, כי לאחר הנצחון בכניסה לארץ ישראל הוא הוריד שכל חדש כזה שמה שהוא הוריד וגילה לפני כן זה כלום!

 

אז תבינו מה הולך לקרות לאחר הכניסה הבאה לארץ ישראל !! כשהוא ינצח שוב "ואנצח"… כנראה כל מה שלמדנו עד היום, כל מה שבברסלב יודעים עד היום, לא יהיה שווה כלום (יחסית), ירדו כאלו תבונות בהירות, כאלו השגת אלוקות והבנת החיים ואור השם שכל מה שידענו עד היום זה גן ילדים.

 

ראב"ן כותב בביאור הליקוטים: כל זמן שרבנו נמצא בחו"ל אין רבי אלא ריב, כשהוא יגיע לישראל יהפך מריב לרבי. ולפי כל מה שאמרנו עכשיו זה מובן:
הבהירות שתרד בכניסתו לארץ ישראל תיהיה כזו זכה ונקייה בהשגת אלוקות , שכל מה שידענו עד היום זה מוח של חו"ל, זה ריב (מחלוקת וספקות)… בכניסתו לישראל נקבל שכל בהיר ואז רבנו יהיה באמת ראש בני ישראל על כל ישראל, בתודעה ברורה ונקייה, בלי שום אחיזה של מפורסמים של שקר ואמונות כוזביות. ואז יהפך מריב לרבי!

 

סבא אמר: "כשכל עם ישראל לא ישמעו לכל הרבנים והשקרנים אז תבוא הגאולה תכף" מסתבר, לפי הנ"ל, שכאשר רבנו יגיע לישראל, יהיה הנצחון, ירד בהירות ושכל אמיתי, ריב יהפך לרבי, כולם ישליכו את השכלים הקטנוניים והגלותיים, ויתקרבו לרבנו באמת, ואז "תבוא הגאולה תכף".

—-
תחזרו על כל הנאמר, יש כאן אורות גדולים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *